forum.blenderslovakia.sk

Fórum pre Československú Blender komunitu

War machines 3D film SK/EN

Zverejnite svoje ukončene Blender projekty

War machines 3D film SK/EN

Poslaťod cergina » 07 Mar 2014, 06:43

Tak som spravil svoj prvý 3D film v Blenderi. Najprv som nevedel, že nakoniec z toho spravím video, len tak som si pomocou Blueprintov robil modely a animácie. Nakoniec ma niečo napadlo a toto z toho vzniklo. Vďaka tejto myšlienke som sa naučil ďalšie veci ako cloth,wind,particles (detailnejšie),... Animácia robená v Blenderi 2.49b, keďže v novšom by mi to PC ani nezvládol. Stále sa učím a som niekde v 1/4 textúr.
Ďakujem za každú odbornú radu a pomoc. Cením si to!

Ahojte, Volám sa Maroš,mám 16 rokov
S Blenderom som začal 18.1.2014, používam PC s procesorom Athlon X4 750K, 12Gb Ram, GTX 660. Cycles Blender 2.73

web: WEB
Motto: Not to retreat, not to surrender!
cergina

Re: War machines 3D film SK/EN

Poslaťod Zajo » 07 Mar 2014, 12:17

Ahoj Maros, vitaj vo fore.

Klobuk dole, zvladnut toto v blendery za necele dva mesiace od pouzivania software je super. Mas talent.
Osobne sa mi najviac pacilo, ta sekcia "na divokom zapade", v style stary film sa hodil mozno cely pribeh,
kedze v tych farbach sa clovek celkom straca.

A noveho Blendera sa neboj, bezne sme ho pouzivali na starsich notebookoch. Takze to urcite rozbehas
aj na svojom PC.

Drzim palce a pridavaj dalsie prace ;).
Jozef Zajac alias Zajo - LinkedIn   /   Blender Slovakia - YouTube, Facebook
Obrázok užívateľa
Zajo
Site Admin

Poslaťod cergina » 07 Mar 2014, 18:54

Zajo, ďakujem ti za odpoveď no skúsil som teda verziu 2.69, 2.49b som si nechal na PC. Problém. Svetlo nesvieti,textúry žiadne a všade zelená... Skúšal som rôzne projekty a stále tento problém. To, že mi to renderovalo asi 100x dlhšie to už ani nerátam :D + ten šum. Pozeral som si aj nejaké návody, lenže nikto tento problém ako keby nemal. Možno, keby mi fungoval skript "materialstocycles.py" Lebo aj ten nejako môjmu pc nešmakuje. Asi to vyznie, že som nevenoval dostatočný čas preštudovaniu 2.69 ale ani nechcem zatiaľ. Chcem si prebrať 2.49b ešte asi 130 strán knihy tak no uvidím :-)
Prílohy
problem.jpg
Ahojte, Volám sa Maroš,mám 16 rokov
S Blenderom som začal 18.1.2014, používam PC s procesorom Athlon X4 750K, 12Gb Ram, GTX 660. Cycles Blender 2.73

web: WEB
Motto: Not to retreat, not to surrender!
cergina

Poslaťod Zajo » 10 Mar 2014, 08:12

Ahoj, skus nerenderovat cez Cycles, ale Blender Render (Internal) ten bezi cez CPU. Pripadne daj jednoduchu scenu ako prilohu, k postu, alebo posli cez FB a mozem sa ti na to pozriet v com to vazi.
Jozef Zajac alias Zajo - LinkedIn   /   Blender Slovakia - YouTube, Facebook
Obrázok užívateľa
Zajo
Site Admin

Späť na Ukončené projekty - Finished Projects

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť