forum.blenderslovakia.sk

Fórum pre Československú Blender komunitu

Tvorba hier

Sekcia venovaná vývoju hier.

Tvorba hier

Poslaťod lubos » 01 Feb 2014, 01:21

Caute,

Uz sa nejaky cas venujem tvorbe hier a momentalne hladam niekoho s grafickym citenim :) Mal by niekto zaujem venovat sa tejto oblasti? Ak by to bolo pre niekoho zaujimave kludne mi dajde vediet ci uz sem alebo do spravy a dam viac info. ;)
lubos

Re: Tvorba hier

Poslaťod Zajo » 02 Feb 2014, 11:08

Ahoj Lubos, postni par obrazkov, veci na com si robil, vopred diiik. Zajo
Jozef Zajac alias Zajo - LinkedIn   /   Blender Slovakia - YouTube, Facebook
Obrázok užívateľa
Zajo
Site Admin

Poslaťod Zajo » 02 Feb 2014, 18:24

A kludne daj viac info sem ... radi pomozeme. Robis v BGE ? alebo Unity a modelujes v Blenderi ? Zajo
Obrázok užívateľa
Zajo
Site Admin

Poslaťod lubos » 03 Feb 2014, 22:34

Cau Zajo, dik za odpoved. Ide prave o to, ze ja neviem modelovat a hladam niekoho do 'partie' co by ma v tejto oblasti doplnil :)

Na ukazku:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.luboslenco.castlesiegefree

Je to dostupne na Android/iOS/Mac/Win atd., vyhralo to aj nejake sutaze(napr. Samsung Smart App Challenge), princip hry mozno znamy :) Momentalne to frci uz aj cez online multiplayer, da sa hrat aj Android vs iOS. Vsetko co robim sa snazim robit tak, aby to bezalo vsade. Hra funguje aj v HTML5(alebo Flashi), da sa to teda hrat aj v prehliadaci. Takychto 2D hier mam viac, robil som ich aj na 'zakazku'.

Priznam sa, ze kompletnu 3D hru este nemam. Pouzivam framework, na ktoreho vyvoji sa z casti podielam aj ja, bezi to prakticky vsade :)

Na ukazku rendering fbx modelu(webgl):
https://googledrive.com/host/0B22ElR_OU ... index.html

Ovladam aj zaklady Unity3D, na technologiach by sme sa uz mohli dohodnut - rad sa naucim nove veci. Ak by mal niekto zaujem na zaciatok by sme mohli vytvorit nieco velmi jednoduche, napriklad dake 3d lietadielka nad krajinkou ktore by mohli pilotovat dvaja hraci online.

Snazil som sa byt strucny aby to nebolo vycerpavajuce + na mna zautocila po vikende choroba :D
lubos

Poslaťod lubos » 05 Feb 2014, 22:28

Nemozem odpovedat na sukromne spravy, kolko treba prispevkov? Uz by ma to mohlo prestat brat ako spam-bota :D
lubos

Poslaťod Zajo » 06 Feb 2014, 17:49

lubos píše:Nemozem odpovedat na sukromne spravy, kolko treba prispevkov? Uz by ma to mohlo prestat brat ako spam-bota :D

Mali by stacit 3 ;)
Obrázok užívateľa
Zajo
Site Admin

Späť na Vývoj hier / Game development

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť